im. Jana Pawła II
w Sulechowie
ul. 1 Maja 7 tel: (068) 459 59 39

Konkurs na „Najbardziej Oryginalną Kartkę Wielkanocną"

Regulamin Szkolnego Konkursu na „Najbardziej Oryginalną Kartkę Wielkanocną” Do wygrania przede wszystkim satysfakcja i...sława!

Najlepsze prace trafią na stronę naszej szkoły i będą wysłane – w formie życzeń - do innych szkół i instytucji.

Cel konkursu:
  1. Kultywowanie Wielkanocnych tradycji świątecznych.
  2. Pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą.
  3.  Rozwijanie estetycznej wrażliwości ucznia.
  4. Pobudzenie wyobraźni i przyczynienie się do rozwoju artystycznych uzdolnień.
  5. Kształcenie umiejętności korzystania z edytora grafiki.
  6. Kształcenie umiejętności poruszania się w środowisku Windows.
  7. Wykorzystanie własnych umiejętności i możliwości w tworzeniu oryginalnych „komputerowych” kart okolicznościowych – najciekawsze prace zostaną wykorzystane przez dyrekcję szkoły i wysłane z życzeniami do instytucji współpracujących ze szkołą.

Wymagania dotyczące prac:

Wersja plastyczna    Wersja elektroniczna
 Praca polega na zaprojektowaniu kartki z okazji Świąt Wielkanocnych.

Technika wykonania pracy dowolna.

Kartka musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł kartki.

Powyższe informacje powinny być zapisane na odwrocie pracy.
Prace muszą być wykonane w wymiarach: 10 cm x 15 cm.
 Grafika może zostać wykonana w dowolnym programie graficznym.

Prace –wersji elektronicznej - muszą być zapisane w jednym z formatów graficznych: *.gif lub *.jpg, a ich rozdzielczość to 560x400 pikseli. Pliki należy nazwać według następujących zasad: małe litery, bez polskich znaków diakrytycznych, bez spacji, według wzorów: imie_nazwisko.jpg lub: imie_nazwisko.gif.

Każda kartka musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł kartki.
Powyższe informacje powinny być wpisane w e-mailu, do którego będą dołączone pliki graficzne.

Uwaga! Kartka ma być oszczędna w drukowaniu.

Kartki świąteczne należy przesłać - w wersji elektronicznej - pod adresem: e-mailowym:  szkola.gimnazjum2@gmail.com, a kartki - plastyczne - dostarczyć do pań: Agaty Erdmańskiej, Iwony Chlebek lub Magdaleny Morawińskiej, w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2011 roku.

Zgłaszane prace do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane.

Prace mogą być tylko i wyłącznie samodzielnie wykonanymi autorskimi dziełami.

Zabrania się  dodawania do pracy konkursowej elementów utworzonych przez inne osoby.

Nie należy dodawać do grafik zdjęć zrobionych przez siebie lub innych, należy używać tylko narzędzi dostępnych w używanym programie graficznym.

Jury ogłosi wyniki w kwietniu, będzie on opublikowany na stronie www.gimnazjum2.sulechow.pl

Autor może wykonać jedną w wersji plastycznej i jedną w wersji elektronicznej.

Werdykt jury  jest ostateczny i niepodważalny.

Jury:

mgr inż. Ewa Łysień

mgr Iwona Chlebek

mgr Agata Erdmańska

mgr Magdalena Morawińska

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!!!

Najnowsza galeria zdjęć
Listopad 2014